Murki, ogrodzenia, schody

Owe elementy w przestrzeni ogrodu, stanowią o jego wykończeniu i podkreślają całości założenia. Profesjonalne wykonanie tych detali świadczy o jakości firmy, jej sposobie widzenia przestrzeni ogrodu, skweru czy parku.

Obok elementów, stricte małej architektury to właśnie murki, schody i ogrodzenie wpływają na jakość przestrzeni oraz sposobu jej wykorzystania. Wykończenia tarasów, murków oporowych i zatopionych w nich schodach, ogrody zwieńczone pięknymi balustradami, poręczami, pochwytami czy ogrodzeniami  stanowią ważny element składowy całej kanwy projektowej.

W obecnym czasie istnieje cała gama materiałów, która może posłużyć nam do budowy lub oklejenia murów i schodów. Mury betonowe możemy obłożyć np. szczotkowanym drewnem, naturalnym lub betonowym trawertynem, kamieniem, łupkiem czy klinkierem. Mury w oparciu o system gabionów stalowych, możemy wypełnić pięknym greckim otoczakiem lub turkusowym szkłem. Gotowe systemu stopni stanowią alternatywę dla okładzin i obrzeży. W tym aspekcie dysponujemy całą gamą materiałów począwszy od betonowych o różnych fakturach i wybarwieniach, poprzez bloki granitowych o zróżnicowanych uziarnieniu i kolorystyce, kończąc na  okładzin kątowych o przeróżnej kolorowej granulacji i strukturze.